Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ERZURUM / OLTU - Yusuf Ziyabey Anadolu Lisesi

Yusuf Ziya Bey Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Yurdu

          Okulumuz kız öğrenci yurdu iki binası ile Oltu ilçesinde kız öğrenci barındıran 3 resmi yurttan birisidir.

 

 

 

        Kız öğrenci yurdumuz iki ana binadan oluşmaktadır. Daha önceki binaya ek olarak 2011 yılında 2. binamız tamamlanmış olup kapasitemiz 351 kişiye çıkmıştır.

        Kız öğrenci yurdumuzda okulumuz öğrencileri ile beraber diğer okulların öğrencileri de kalabilmektedir. Bunun için DPY ve yerel DPY sınavlarına girmek gerekmektedir. Başarılı olan öğrenciler puan önceliğine göre yurdumuza yerleşebilmektedirler.

        Yurdumuzda her iki binada bilgisayar odaları, etüt salonları, yemekhane/projeksiyon gibi birçok imkan bulunmaktadır. Bunun yanında merkezde olması sebebiyle öğrencilerimiz açısından kolaylık sağlamaktadır.

        Yurdumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki resimlerden yararlanabilir ve okul müdürlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız BirimlerindenYurt Binamız Birimlerinden

Yayın: 2012-12-27 - Güncelleme: 2013-03-04 20:27:40 - Görüntülenme: 1611